Możliwości projektowania
3-5.04 | Katowice

Fot. materiały organizatora

Jak korzystamy z możliwości XXI wieku? Co do powiedzenia mają młodzi projektanci? Jaka jest ich rola w kształtowaniu naszego życia w przyszłości? Opowie o tym VI Międzynarodowa Konferencja Projektowa AGRAFA’19, której towarzyszą warsztaty i wystawa.

Konferencja zgłębi temat Możliwości/Opportunities – napawają optymizmem, dają siłę do działania, niosą obietnicę nowego. Budzą też jednak niepokój przed nieznanym i jego skutkami. Kontekstem spotkania jest zmieniający się świat, sytuacja polityczna, społeczna, gospodarcza, ale także styl życia.

Konferencji towarzyszy Międzynarodowy Konkurs Studenckiej Grafiki Projektowej AGRAFA, który jest prezentacją najnowszych dokonań z dziedziny szeroko pojmowanego projektowania graficznego. Nazwiska laureatów głównych nagród zostaną ogłoszone przez Jury podczas wernisażu wystawy pokonkursowej, 4 kwietnia 2019 roku w Galerii ASP Rondo Sztuki w Katowicach.

Po raz pierwszy wydarzenie poprzedza Young AGRAFA’19, na które złoży się sześć 15-minutowych wystąpień designerów wybranych spośród nadesłanych zgłoszeń. Ich tematyka dotyczy głównego zagadnienia konferencji. Swój pomysł na wystąpienie zgłosić można do 4 marca.

Katowice, Akademia Sztuk Pięknych, ul. Raciborska 50, Sala Otwarta